استفاده از ماشین کنترلی اسباب بازی ساده برای حمل و نقل بارهای سنگین بین شهری

صداهای انجمنی نیز برای به چالش کشیدن همه جانبه کلیشه های جنسیتی در بازی ها و اسباب بازی های ارائه شده به کودکان در حال افزایش است.

انجمن Let Toys Be Toys در بریتانیا که مخصوصاً در مورد این مسائل بسیج شده است، از سال 2012 برای ریشه کن کردن تحمیل دسته بندی های جنسیتی توسط خرده فروشان اسباب بازی و قرار دادن کودکان و انتخاب های آنها در مرکز بحث کار می کند.

برای انجام این کار، از افرادی پشتیبانی می‌کند که می‌خواهند به تاجر ماشین کنترلی اسباب بازی ساده خود اطلاع دهند که انتخاب اسباب‌بازی‌ها یا نحوه نمایش آن‌ها در فروشگاه‌ها را تأیید نمی‌کنند. او کسب‌وکارهای کوچک یا اسباب‌بازی‌هایی را با هدف مخاطبان مختلط توصیه می‌کند و فراگیرترین ابتکارات را تاجگذاری می‌کند.

کمپین Pinkstinks، با شعبه هایی در بریتانیا و آلمان، از سال 2012 برای از بین بردن چیزی که آن ها «روشن سازی» دختران می نامند، کار می کند. آنها معتقدند که کالایی شدن اسباب‌بازی‌ها به‌ویژه بر دختران تأثیر می‌گذارد که گزینه‌ها و نمایندگی‌های خود را به‌طور قابل‌توجهی محدود می‌دانند.

در استرالیا، Play Unlimited پشت کمپین دسامبر بدون جنسیت است، که از مصرف کنندگان می خواهد متعهد شوند هنگام خرید در پایان سال از کلیشه های جنسیتی اجتناب کنند.

ماشین

این ابتکار از سال 2014 وجود داشته است، اما هر سال بار سنگین یک کمپین بدنامی را تحمل می کند. به ویژه از او انتقاد می شود که به والدین پیشنهاد می کند عروسک باربی برای پسران بخرند.

در فرانسه، زمستان گذشته، فعالان Osez le féminisme و Chiennes de garde به عنوان بخشی از کمپین Fed up with pink، اعلامیه هایی را در اسباب بازی فروشی های اصلی پاریس توزیع کردند.

این کمپین ها موفق هستند. در سال 2013، شعب Toys ‘R’ Us در انگلستان و استرالیا پس از به چالش کشیدن مستقیم توسط Let Toys Be Toys و Play Unlimited موافقت کردند که طبقه بندی اسباب بازی های خود را بررسی کنند.

با این اوصاف، این کمپین ها شاید بیش از هر چیز شایستگی کشاندن بحث را به عرصه عمومی داشته باشند.

زیرا فراتر از این کمپین‌های سازمان‌یافته، احتمالاً این ابتکارات والدین است که به احتمال زیاد بر تصمیم‌گیری تأمین‌کنندگان تأثیر می‌گذارد و در نهایت، شیوه‌ای که کودکان اسباب‌بازی‌های موجود را در اختیار می‌گیرند.

به دنبال توییتی از یک مشتری مادر بود که فروشگاه های زنجیره ای Target در تابستان 2015 موافقت کرد که خود را از تقسیمات جنسیتی خود کنار بگذارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.