باتری ماشین گیشا باعث سقوط کامیونی به دره شد

مطمئناً اکثریت قریب به اتفاق مردم در مقطعی از زندگی خود از تجربه ناخوشایند دریافت یک شوک الکتریکی کم و بیش مهم در خانه، به عنوان مثال با دست زدن به ماشین لباسشویی با عایق ضعیف، کابل فرسوده، کلید مرطوب، رنج برده اند.

به طور معمول، معمولاً عواقب جدی برای سلامتی ندارد، زیرا تجهیزات مدرن دارای کلیدهایی هستند که در صورت نشت زمین، برق را قطع می کنند.

ما می دانیم که برقی که به خانه های ما می رسد (220 ولت در اسپانیا) در صورت دریافت شوک مستقیم می تواند باعث مرگ در اثر برق گرفتگی شود.

100 میلی آمپر برای متوقف کردن قلب یک فرد سالم کافی است. با این حال، باتری ماشین گیشا قادر به تامین جریان های بزرگ، حتی تا 70 آمپر، یعنی 100 میلی آمپر قبلی ضربدر 700 هستند.

برای شروع، باید بگویم که برق گرفتگی توسط اثر ولتاژ ایجاد نمی شود، بلکه توسط جریان ایجاد می شود.

به عبارت دیگر، شدت جریانی است که از طریق ارگانیسم در گردش است که باعث آسیب می شود.

باتری ماشین

اگر ولتاژ بالا باشد اما جریان بسیار کم باشد، معمولاً هیچ عواقبی برای زندگی ندارد.

نمونه ای از این را می توان در برخی کاربردها مشاهده کرد: حصارهای برقی برای حیوانات، ترانسفورماتورهای ولتاژ بالا برای لوله های تلویزیون، تفنگ های الکتریکی و غیره.

این دستگاه‌ها ولتاژ هزاران ولت را تامین می‌کنند که در تماس شوک‌های الکتریکی بسیار ناخوشایندی ایجاد می‌کنند، اما جریان‌هایی که وارد می‌کنند به قدری کم است که اثرات آنها معمولاً برای اندام‌های حیاتی بی‌ضرر است، مگر اینکه فرد یا حیوان دریافت‌کننده شوک آسیب‌شناسی داشته باشد.

ایجاد یک تصویر مرگ، مانند رنج بردن از یک مشکل قلبی بزرگ.

بنابراین، چگونه می توان توضیح داد که جریان های بالای یک باتری الکتریکی 12 ولتی باعث آسیب به یک موجود زنده نمی شود؟

همه چیز مقصر قانون اهم است.

این آقا، به نام جورج اهم، که یک فیزیکدان برجسته آلمانی در قرن نوزدهم بود، کشف کرد که جریانی که از یک مدار می گذرد به ولتاژ اعمال شده به آن و مقاومتی که در مسیر خود پیدا می کند، مرتبط است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.