بررسی و پیشگیری از بیماری در میگوها

هنگامی که بیماری میگوی ببر سیاه را تهدید کرد، یک توافق عمومی ظاهر شد که پایداری صنعت در تایلند به تولید بذر میگو بهتر از طبیعت یا از طریق تحقیقات ژنتیکی برای تولید ذخایر مقاوم به بیماری بستگی دارد.

دولت از یک راه حل ژنتیکی حمایت کرد زیرا آنها صنعت میگو سنگی را در برابر “کارت های وحشی” طبیعت متصور بودند. با این حال، کشاورزان گفته اند که احساس می کنند باید تلاش بیشتری بر درک فرآیندهای طبیعی متمرکز شود که میگو را قادر می سازد زنده بماند و بقا کند.

درک بهتر شرایط آب و هوایی و محیط زیست میگو ببری بوشهر به اندازه کافی برای بهبود شیوه های مدیریتی و گرفتن ذخایر قوی تری از طبیعت وحشی. آنها خوشبین نبودند که محققان بتوانند میگوی بهتر از آنچه در طبیعت پیدا می کنند تولید کنند.

در سال 2000، BIOTEC واحد تجاری بیوتکنولوژی میگو خشک شور را برای تجاری سازی یافته های تحقیقات، مانند کیت های تست ویروس در سری “Ezee Gene” راه اندازی کرد.

درآمدهای حاصل از واحد تجاری مجدداً در تحقیقات سرمایه گذاری می شود. Centex Shrimp در دانشگاه Mahidol در تایلند با پشتیبانی ساختمان BIOTEC بر روی یک کنسرسیوم خصوصی-عمومی قبلی که کاوشگرهای DNA را برای ویروس‌های میگو پفکی خانگی توسعه داده بود، تأسیس شد.

 • منابع:
  1. Knowledge and innovation relationships in the shrimp industry in Thailand and Mexico
 • تبلیغات: 
  1. برای این که موفق باشیم بخندیم
  2. به نظر شما کنگر فرنگی دوست پوست شماست یا دشمن آن؟
  3. حمله ملخ های غول آسا به انبار ذرت در چین خبرساز شد!
  4. بخاری هیزمی در کلبه جنگلی جان سه گردشگر را گرفت!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.