خاک رس و کانی های رسی اجزای حیاتی محیط های رسوبی باستانی

بدون شک رسیدن به خاک سفت در دفینه و خاک رس و کانی های رسی از اجزای حیاتی محیط های رسوبی باستانی و مدرن هستند.

بنابراین نوع اولیه سنگ، عوامل حاکم بر هوازدگی سنگ و تشکیل خاک، نسبت آب به سنگ، دما، وجود موجودات و مواد آلی و مقدار زمان نقش مهمی در انواع کانی‌های رسی ایفا می‌کنند.

سنگ ها را هوازدگی می کند، و بنابراین به شدت کنترل می کند که چگونه خواص سنگ های هوازده تحت شرایط مختلف آب و هوایی فراوان خواهد بود.

به منظور تشریح یک طبقه بندی ساده اما کارآمد، طبقه بندی گریم مفیدترین است. این طبقه بندی ایده ای تقریبی از تفاوت بین کانی های مختلف رسی ارائه می دهد و نامگذاری آنها را پیشنهاد می کند.

در این طبقه بندی کانی های رسی به رب انار چهار گروه اصلی گروه کائولینیت، گروه ایلیت، گروه اسمکتیت و ورمیکولیت تقسیم می شوند.

خاک رس

اطلاعات زمین شناسی و ژئوشیمیایی برای تعیین ویژگی های محیطی که بر استفاده از رس ها و کانی های رسی تأثیر می گذارد، ضروری است.

از آنجایی که کانی‌های رسی نقش مهمی تعبیر خواب تخمه آفتابگردان در حفاظت از محیط زیست دارند.

ویژگی‌های زیست‌محیطی آنها به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مانعی در ماهیت توزیع آلاینده‌های معدنی مانند فلزات و فلزات مانند آرسنیک، آهن و سرب در سنگ‌های حاوی رسی باشند.

این مواد معدنی در دفع و ذخیره مواد شیمیایی خطرناک و همچنین برای تصفیه آب های آلوده استفاده می شود.

استفاده از کانی های رسی به عنوان جاذب برای جذب مواد خطرناک مختلف به طور گسترده توسط تعداد زیادی از محققان مورد مطالعه قرار گرفته است.

بنابراین نیاز به تقویت اطلاعات در مورد لباس چرم دخترانه مطالعات فعلی و بحث در مورد بهبودهایی وجود دارد که برای گسترش دانش کانی‌های رسی و کانی‌های مبتنی بر خاک رس انجام می‌شود.

 • منابع:
  1. Environmental characteristics of clay and clay-based minerals
 • تبلیغات: 
  1. میمونی با خوردن کرم از موهای زائد خود خداحافظی کرد!
  2. از این نوع چرم برای تله گذاری در زمان جنگ استفاده می کردند!!
  3. ۲۳ پیشنهاد افراد ثروتمند جهان برای پولدار شدن
  4. با تخمه یک سوپ خوشمزه درست کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.