دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم که مصرف آب آن شما را 1 شبه ثروتمند میکند

4000 سال پیش، در هند و چین، هندوها اولین استانداردهای آب آشامیدنی را ابداع کردند. هندوها آب کثیف را با جوشاندن و قرار دادن آن در معرض نور خورشید یا فرو بردن هفت بار آن در قطعات داغ مس گرم می کردند و سپس آن را در ظروف سفالی صاف کرده و خنک می کردند.

این یک روش روشنگرانه برای به دست آوردن آب آشامیدنی استریل شده و همچنین حفظ زیبایی آن بود. این روش به جای استفاده به عنوان منبع آب جامعه، برای افراد و خانواده ها مورد استفاده قرار گرفت.

مصریان اولین بار پس از 1500 سال قبل از میلاد به اصل انعقاد در تصفیه آب با دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم پی بردند. آنها یک ماده شیمیایی به نام آلوم را برای ته نشین شدن ذرات معلق تطبیق دادند.

تا قبل از اختراع میکروسکوپ، وجود حیات میکروسکوپی کشف نشده بود. بیش از 200 سال قبل از اختراع میکروسکوپ و مشخص شدن رابطه بین میکروارگانیسم ها و بیماری ها گذشت. در اواسط قرن 19 ثابت شد که وبا از طریق آب آلوده منتقل می شود.

دستگاه

در اواخر قرن نوزدهم، نظریه لوئی پاستور در مورد پاتوژن ذره‌ای سرانجام یک رابطه علی بین میکروارگانیسم‌ها و بیماری ایجاد کرد. فیلتراسیون به عنوان روشی برای تصفیه آب در قرن هجدهم تأسیس شد و اولین تصفیه خانه آب شهری در سال 1832 در اسکاتلند ساخته شد. با این حال، ارزش زیبایی شناختی آب در آن زمان مهم بود و استانداردهای موثر کیفیت آب تا قبل از آن وجود نداشت.

2000 سال پیش، سیستم های تصفیه آب آشامیدنی مایاها از کوارتز کریستالی و زئولیت استفاده می کردند. هر دو ماده معدنی در تصفیه آب مدرن استفاده می شوند. «فیلترها می‌توانند میکروب‌های مضر، ترکیبات غنی از نیتروژن، فلزات سنگین مانند جیوه و سایر سموم را از آب حذف کنند»

مهندس ایرانی الکرجی کتابی به نام استخراج آبهای پنهان نوشت که شرح اولیه فرآیند تصفیه آب را ارائه می دهد.

در طول قرن 19 و 20، فیلترهای آب برای تولید آب خانگی به طور کلی به فیلترهای شنی آهسته و فیلترهای شنی سریع تقسیم می شدند.

در حالی که قبل از سال 1800 بسیاری از سیستم های تصفیه آب در مقیاس کوچک وجود داشت، پیزلی، اسکاتلند به طور کلی به عنوان اولین شهری که آب تصفیه شده را برای کل شهر دریافت کرد، شناخته می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.