رازیانه در بارداری زنی را ملکه کرد

رازیانه گیاهی است علفی و  رازیانه در بارداری بسیار مفید است، از نظر ظاهری شبیه شوید، از نظر طعم و عطر به انیسون نزدیکتر است ، اما طعم شیرین تر و دلپذیرتر دارد رازیانه معمولی و گیاهی است، دومی تنه گوشتی دارد.

باید با دقت مشخص شود می توان آن را با چترهای سمی دیگر اشتباه گرفت! ریشه رازیانه دوکی شکل، گوشتی، چروکیده است ساقه با شکوفه مایل به آبی، صاف، منشعب برگ‌ها سه‌پایه، چهارپایه، با لوبول‌های رشته‌ای بلند هستند.

گل های کوچک زرد رنگ در بالای ساقه ها به شکل چترهای پیچیده مسطح قرار دارند میوه رازیانه گیاهی است دو دانه ای مستطیلی و طعمی شیرین. رازیانه در تیر-آگوست گل می دهد، در سپتامبر میوه می دهد. رازیانه به عنوان یک گیاه دارویی کشت می شود.

رازیانه معمولی متعلق به داروهای باستانی است.بقراط، دیوسکوریدس، پلینی و ابن سینا به طور گسترده از آن استفاده کردندآماده سازی رازیانه دارای اثرات ضد اسپاسم و ضد عفونی کننده است، فعالیت ترشحی غدد گوارشی را افزایش می دهد، هضم را تقویت می کند.

رازیانه

به عنوان یک ادرار آور و خلط آور خفیف عمل می کند. معمولاً آماده سازی رازیانه برای بیماری های دستگاه گوارش همراه با اسپاسم، نفخ شکم، درد در روده ها (کولیت اسپاستیک و کولیک روده) تجویز می شود به خصوص “آب شوید” برای کودکان موثر است.

رازیانه همچنین برای سنگ کلیه و سنگ کلیه، برونشیت و سیاه سرفه، قاعدگی کم و نوزادان جنسی استفاده می شود. استفاده داخلی از دم کرده میوه ها همراه با شستشوهای خارجی برای مایکوزها (ضایعات پوستی قارچی) مفید است.

میوه های این گیاه بخشی از بسیاری از دمنوش های ضد نفخ، ملین و آرام بخش هستند. رازیانه اثر خلط آور و ضد عفونی کننده دارد. در طب عامیانه جوشانده دانه رازیانه را با چشم برای ورم ملتحمه، پوست را برای بیماری های چرکی شسته و برای نفخ، دردهای شکمی، سرفه، بی خوابی و نیز برای بهبود تولید شیر در مادران شیرده می نوشند.

اثر بیولوژیکی رازیانه: بادشکن، رفع اسپاسم دستگاه گوارش، ضد میکروبی، خلط آور و غیره. رازیانه برای درمان نفخ، بیماری های اسپاستیک دستگاه گوارش، سندرم روده تحریک پذیر، برونشیت، ذات الریه و غیره توصیه می شود.

دانه ها یک داروی خوب برای سرماخوردگی، سرفه. بسیاری از مردم آب شوید را می شناسند که به کودکان مبتلا به نفخ، تجمع گازها داده می شود. اما همه نمی دانند که این آب ربطی به شوید ندارد و از رازیانه تهیه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.