قهوه گانودرما عامل اصلی دیابت شناخته شد

اگر در حد اعتدال از نوشیدنی لذت می برید، پزشکان می گویند ادامه دهید و آن جرعه ها را بچشید. و برای بیمارانی که به این نوشیدنی حساسیت دارند.

دکتر سوفی بالزورا، متخصص گوارش، فواید و خطرات آن را با دقت می سنجد. دانشیار بالینی پزشکی در N.Y.U. دانشکده پزشکی اهمیت فرهنگی آن را درک می‌کند و می‌داند که سبک قدم بگذارد. همانطور که او گفت: “سرقت قهوه از مردم ظالمانه به نظر می رسد.”

قطع قهوه گانودرما ممکن است به رفلاکس معده به مری نیز کمک کند. یک مطالعه جدید نشان داد که زنانی که نوشیدنی‌های کافئین دار – قهوه، چای یا نوشابه – مصرف می‌کنند، با خطر کوچک اما افزایش یافته علائمی مانند سوزش سر دل مرتبط هستند. نویسندگان این مطالعه علائم کمتری را هنگام جایگزینی دو وعده از نوشیدنی ها با آب پیش بینی کردند.

به گفته کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان، تحقیقات فعلی موجود مشخص نکرده است که چه مقدار کافئین را می توان به طور ایمن در دوران بارداری مصرف کرد. کافئین از جفت عبور می کند، بنابراین برخی از پزشکان ممکن است به زنان باردار توصیه کنند که روزانه کمتر از 200 میلی گرم قهوه مصرف کنند.

دوزهای بسیار بالای کافئین می تواند کشنده باشد. اما محققان می گویند که این احتمال بیشتر به طور تصادفی با پودر یا قرص کافئین رخ می دهد. دکتر ون دام گفت: “شما نمی بینید که افراد زیادی به اورژانس مراجعه می کنند، زیرا آنها به طور تصادفی بیش از حد قهوه نوشیده اند.”

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.