لامپ ال ای دی اشکی موجب خودکشی مرد جوان بعد از آزاد شدن از زندان شد

شاخص رندر رنگ که با علامت اختصاری CRI شناخته می شود، در مقیاس 0-100 است و نشان می دهد که منابع نور با چه دقتی رنگ را منعکس می کنند.

نور طبیعی خورشید دارای شاخص رندر رنگ 100 است، در حالی که لامپ های LED دارای شاخصی نزدیک به خورشید هستند. بالای 80 هست به همین دلیل، لامپ‌های ال‌ای‌دی بهترین راه‌حل هستند که می‌خواهند خورشید و نشاط بیشتری را به خانه بیاورند.

باور غلط 1: لامپ ال ای دی اشکی بسیار گران هستند. پاسخ خیر است. لامپ های LED نسبت به سایر لامپ ها ابزار سرمایه گذاری بسیار بهتری هستند.

باور غلط 2: لامپ های LED با وات بالاتر نور بیشتری می دهند. پاسخ : خیر، بسیاری از مردم فکر می کنند که وات بالاتر روی لامپ نور روشن تری می دهد، اما این همیشه درست نیست.

به عنوان مثال، یک لامپ رشته ای 60 وات روشن تر از یک لامپ رشته ای 20 وات است. با این حال، روشنایی کمتری نسبت به یک لامپ LED 15 واتی دارد. برای روشن شدن لامپ های رشته ای و هالوژنی، سیم رشته ای داخل لامپ ها باید گرم شود.

لامپ

در این نوع لامپ ها برای افزایش روشنایی نور تضمین می شود که وایر بیشتر گرم می شود و نور روشن تری می دهد. به همین دلیل هر چه توان وات کشیده شده بیشتر باشد، نور روشن تری به دست می آید.

اما تکنولوژی لامپ های LED بسیار متفاوت است. تولید نور بر اساس اصل گرم کردن سیم نیست. آنها به لطف فناوری دیود نیمه هادی نور ساطع می کنند.

به همین دلیل هنگام انتخاب لامپ های LED باید مقدار لومن که مقدار شار نوری است در نظر گرفته شود نه مقدار وات که مقدار مصرف انرژی است. هر چه مقدار لومن لامپ انتخاب شده بیشتر باشد، لامپ LED نور بیشتری می دهد.

باور غلط 3: لامپ هایی با تراشه های LED بیشتر در آنها نور بیشتری می دهد . خیر، تعداد تراشه های ال ای دی لامپ ال ای دی هرگز نشان دهنده میزان نوری است که لامپ ساطع خواهد کرد. کیفیت بسیار متفاوت و اندازه‌های تراشه‌های LED موجود است و تولیدکنندگان خودشان را تولید می‌کنند
برای متمایز کردن تراشه های LED در اندازه های مختلف در مقادیر مختلف.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.