مصرف خوراک بلدرچین گوشتی موجب کاهش وزن بلدرچین ها می شود

یک خوراک بلدرچین خوب باید سرشار از پروتئین باشد، زیرا این برای رشد پرندگان ضروری است، همچنین باید حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی برای حفظ سلامت پرنده باشد.

برخی از ترکیبات رایج مورد استفاده در خوراک بلدرچین گوشتی عبارتند از: گندم و ذرت، سویا، پودر ماهی، گوشت، پودر استخوان، سنگ.

انواع مختلفی از خوراک وجود دارد که نیازهای تغذیه ای انواع مختلف حیوانات از جمله دام مانند گاو، اسب، مرغ، اردک و غیره را تامین می کند.

خوراک طیور از مهمترین عناصر مورد نیاز برای تغذیه طیور تشکیل شده است که مهمترین آنها عبارتند از:

غلات: غلات مهمترین مواد مغذی گیاهی هستند که در ترکیبات خوراک طیور برای تامین انرژی مورد نیاز طیور گنجانده شده است، زیرا شرایط فصلی و محیطی عمدتا بر کیفیت غلات تاثیر می گذارد و یکی از مهمترین غلات تشکیل دهنده جیره طیور می باشد.

خوراک

1- جو: جو حاوی درصد زیادی فیبر است که به طیور در فرآیند هضم و جذب غذا کمک می کند و همچنین حاوی درصد متوسطی انرژی است.

۲- گندم: گندم دارای درصد متوسطی فیبر است.

3- ذرت: ذرت یکی از عناصر آسان هضم و حاوی درصد متوسطی از انرژی مورد نیاز طیور است.

4- سورگوم: این نوع از ذرت ارزانتر است و دارای ارزش غذایی 5 درصد ارزش غذایی موجود در ذرت می باشد.

پروتئین: عنصر پروتئین عنصر بسیار مهمی در مواد تشکیل دهنده خوراک طیور است و پروتئین از پروتئین های گیاهی و پروتئین های طبیعی تشکیل شده است.

1- پروتئین های گیاهی: محصولاتی هستند که پس از استخراج روغن از آنها به خوراک طیور اضافه می شوند که از مهمترین این محصولات می توان به سویا، آفتابگردان، بادام زمینی، دانه یونجه و … اشاره کرد.

2- پروتئین های حیوانی: چربی ها یکی از مهم ترین عناصر تامین کننده انرژی مورد نیاز طیور به ویژه در فصل زمستان محسوب می شوند، زیرا از چربی های حیوانی و چربی های گیاهی مانند روغن آفتابگردان، پنبه دانه، خرما و بذر کتان استفاده می شود. در خوراک طیور

مواد معدنی:

از جمله اجزای تشکیل دهنده طیور می توان به مواد معدنی اشاره کرد که در فرآیند استخوان سازی و فعال سازی آنزیم های طیور نقش دارند، این مواد معدنی شامل کلسیم، سدیم، پتاسیم، منیزیم، روی، کلر، آهن، منگنز، مولیبدن، فسفر، ید، سلنیوم و فلز مس.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.