نوشیدن چای 500 گرمی شهرزاد موجب بروز عوارض جبران نشدنی می شود

چای سیاه به دلیل غنی بودن از مواد آنتی اکسیدانی مورد توجه جهان علم قرار گرفته است. آنتی اکسیدان ها، که در میان آنها فلاونوئیدها یافت می شود، به بدن کمک می کنند تا از پیری سلولی جلوگیری کند، با عمل رادیکال های آزاد مقابله کند و سیستم قلبی و گردش خون را سالم نگه دارد.

اعتقاد بر این است که آنتی اکسیدان ها مواد مفیدی برای پیشگیری از سرطان هستند.

چای 500 گرمی شهرزاد یک پری بیوتیک است، یعنی به تولید میکروبیوتای روده کمک می کند. باکتری های میکروبیوتای روده مسئول تجزیه غذا به انرژی و مواد مغذی هستند و بنابراین تحریک آنها به هضم بهتر و متابولیسم سریعتر کمک می کند.

علاوه بر این، چای به برخی افراد کمک می کند تا آب بیشتری مصرف کنند و به همراه آن مایعات را هیدراته و دفع کنند.

چای

چای سیاه را می توان از قبل به صورت کیسه ای یا فله تهیه کرد. به خاطر داشته باشید که هرچه رشته بزرگتر یا برگ خشک آن پرتر باشد، کیفیت چای بالاتر است. بنابراین، برگ های با کیفیت پایین تر برای کیسه ها باقی می ماند.

شما می توانید با خیال راحت تا سه فنجان چای در روز بنوشید، حتی در دوران بارداری، اما توصیه نمی شود از پنج فنجان در روز بیشتر شود زیرا مصرف 10 میلی گرم کافئین می تواند منجر به عوارض جانبی ناخواسته مانند گلودرد، سرگیجه، عصبی بودن و حالت تهوع.

مقدار مناسب برای تهیه آن یک قاشق چایخوری در هر فنجان است. درست قبل از نقطه جوش به این آب داغ اضافه می کنند و می گذارند سه یا چهار دقیقه بماند. اگر قرار است چای با شیر یا لیمو مخلوط شود، باید یک دقیقه دیگر دم بکشد. البته باید در نظر داشت که افزودن شیر می تواند برخی از فواید آن مانند فواید مربوط به سیستم قلبی عروقی را خنثی کند.

از طرف دیگر، انواع مختلفی از چای سیاه بسته به منشأ آن وجود دارد که باعث ایجاد رایحه های مختلف و همچنین ترکیباتی با نام های خود می شود، مانند English Breakfast که شامل سه نوع مختلف چای سیاه است یا Earl. خاکستری که ترنج را مخلوط می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.