هشدار بحران کمبود پریز برق روکار بارانی در روزهای آینده

روشن کردن لامپ، روشن کردن مایکروویو یا روشن کردن تلویزیون از جمله کارهای روزمره ای هستند که به سختی به این فکر می کنید که در دیوارهای خانه چه اتفاقی باید بیفتد تا آن وسایل کار کنند.

الکتریسیته بخش مهمی از سیستم های داخل خانه شما است و درک نحوه عملکرد آن برای انجام کارهای ساده مانند تنظیم مجدد قطع کننده مدار یا آزمایش پریز، حیاتی است.

وقتی چیزی را به پریز برق روکار بارانی دو شاخه وصل می کنید به احتمال زیاد دچار شوک می شوید. وسیله‌ای که می‌خواهید به برق وصل کنید نیز می‌تواند جریان الکتریکی زیادی دریافت کند و به طور بالقوه آن را خراب کند.

اگر همین اتفاق با یک پریز سه شاخه رخ داد و شما چیزی را به پریز وصل کنید، سیم زمین شوک را جذب می کند و جریان را به زمین می برد، جایی که می توان با خیال راحت آن را خنثی کرد. البته، دوشاخه هنوز کار نمی‌کند، اما باعث خرابی لوازم خانگی شما یا شما نمی‌شود.

پریز

اگر یک پریز دو شاخه دارید و سه دستگاه پریز دارید، چه کار می کنید؟ خوب، می توانید از چیزی که به آن پلاگین «تقلب» می گویند استفاده کنید. دوشاخه به پریز دو شاخه شما متصل می شود، اما دارای سه شاخه است.

با این حال، این کار از پریز برق، دیوارها، عایق یا وسایل برقی شما در برابر شوک الکتریکی محافظت نمی کند. برای اطمینان از ایمن بودن شما به یک سیم زمین در دستگاه برق خود نیاز دارید.

اگر خانه‌ای دارید که در آن دوشاخه یا سیم اتصال به زمین ندارید، ممکن است بخواهید با یک برق‌کار ماهر صحبت کنید تا سیم اتصال به زمین را در سیستم برق خانه خود قرار دهد.

نوع دیگری از دوشاخه هایی که ممکن است در خانه خود داشته باشید، پریز GFCI یا پریز قطع کننده مدار خطای زمین است. این نوع پریز معمولاً در هر جایی از خانه شما پیدا می شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.