گلابی آنجویی که موجب فروش شهر خطرناکی در فرانسه شد

به عنوان انسان، ما عاشق میوه ها از جمله گلابی آنجو هستیم. طبیعی است که بخواهیم چیزهایی را که دوست داریم با سگ هایمان به اشتراک بگذاریم. گاهی اوقات این تمایل سگ های ما را به دردسر می اندازد.

اکثر صاحبان حیوانات خانگی می دانند که همه میوه ها و سبزیجات برای سگ ها بی خطر نیستند، اما آیا سگ ها می توانند گلابی بخورند؟ خوشبختانه برای همراهان سگ ما، پاسخ مثبت است.

فقط به این دلیل که خوردن گلابی برای سگ ها بی خطر است به این معنی نیست که سگ شما باید مقدار زیادی از آن را به طور منظم بخورد.

در حد اعتدال، گلابی یک میان وعده سالم، سرشار از ویتامین C، ویتامین A و فیبر است. با این حال، درست مانند هر غذایی که به سگ خود می دهید، گلابی زیاد می تواند منجر به ناراحتی معده شود. پس چقدر زیاد است؟

دامپزشکان توصیه می کنند که مصرف خوراکی سگ خود را به 10 درصد از غذای روزانه خود محدود کنید. برای سگ های کوچک، این بدان معنی است که هر از چند گاهی یک برش گلابی فراوان است، در حالی که یک گلابی کامل احتمالاً زیاد است.

گلابی

در صورت شک از دامپزشک خود بپرسید. این لیست از میوه ها و سبزیجاتی که سگ ها می توانند بخورند و نمی توانند بخورند را بررسی کنید.

چند خطر در ارتباط با تغذیه گلابی به سگ وجود دارد. حتی غذاهای بی خطر مانند گلابی نیز می تواند خطر خفگی باشد. گلابی ها را به اندازه لقمه برش دهید و سگ خود را به دقت هنگام غذا خوردن کنترل کنید تا از خفگی جلوگیری کنید.

دانه های گلابی حاوی سموم سیانید هستند. به همان اندازه که وسوسه انگیز است که هسته گلابی باقی مانده را به سگ خود پرتاب کنید، از دادن قطعات گلابی با دانه به سگ خود خودداری کنید، زیرا نه تنها در مقادیر زیاد سمی هستند، بلکه دانه ها نیز می توانند باعث خفگی شوند.

آیا سگ ها می توانند گلابی کنسرو شده بخورند؟
کنسرو گلابی درست مثل اکثر میوه های کنسرو شده برای سگ ها خوب نیست. کنسرو گلابی حاوی قند زیادی است که می تواند دستگاه گوارش سگ شما را تحریک کرده و منجر به چاقی شود. گلابی تازه و رسیده بهترین گلابی برای تغذیه سگ است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.